سبد خرید 0

وبلاگ

آشنایی با کتاب گرامر the Good Grammar book

آشنایی با کتاب گرامر the Good Grammar book

اگر به دنبال کتابی هستید که ابتدا، انتها و عمق گرامر را به شما نشان دهد باید بگویم کتاب گرامر خوب (the book grammar book)کتاب مناسبی نیست. اما این کتاب به عنوان یک کتاب مرجع گرامری توصیه می گردد. دارای تمرینهای خوب با پاسخنامه است که در صفحات انتهایی کتاب با رنگی متمایز مشخص شده است. با تمام سادگی، این کتاب براحتی می تواند دانشی در اختیار خواننده بگذارد که تا نمره 7 آیلتس یار و یاور او باشد. کتاب گرامر خوب به صورت سلف استادی (self- study)  هم می تواند مورد مطالعه قرار بگیرد. البته کتابهای گرامر معمولا مثل کتاب داستان نیستند که خواننده با شروع صفحه اول دیگر نتواند از آن دست بردارد.

از ویژگیهای این کتاب ساده بودن توضیحات، مثالهایی از دنیای واقعی، نفاشی های رنگی، تمرینها، حضور لغات جدید در کنار گرامر، وجود تستهایی در ابتدای هر بخش که نیاز شما را می سنجد و تستهایی در انتهای هر بخش که پیشرفت شما را نشان می دهد.

مشخصات کتاب

تعداد جلد: 1

نویسنده: مایکل سوان

انتشارات: آکسفورد

صفحه: 324

مطالب کتاب: 

این کتاب به زمانهای مختلف افعال، افعال to be، سوالی و منفی کردن جملات، جملات مجهول، اسم، حروف تعریف،ساختار های ویژه برای افعال … پرداخته است.

توضیحات گرامری در بالای هر صفحه به طور ساده و مختصر به زبان انگلیسی آورده شده است و در ادامه تمارین آورده شده اند و هر جا نیاز شده از نقاشی های ساده ای برای فهماندن بهتر مطلب استفاده شده است.

این کتاب مناسب چه زبان آموزانی است؟ 

دوستانی که قصد شروع مطالعه آیلتس یا IBT را دارند می توانند از این کتاب به عنوان یار مهربان در کنار مطالعات خود استفاده کنند. هر چند اکثر ایرانیها با گرامر انگلیسی خیلی بیگانه نیستند ولیکن با توجه به اینکه انگلیسی زبان مادری ما نیست بهتر است برای جلوگیری از هر گونه خطا یک رفرنس گرامری مناسب داشته باشیم. افرادی با سطح زبانی المنتری (مبتدی) هم می توانند با این کتاب شروع کنند.

این کتاب مناسب چه زبان آموزانی نیست؟

البته این کتاب گرامر، مخصوص گرامر پیشرفته نیست و عزیزانی که قصد فرا گرفتن گرامر پیشرفته را دارند باید از کتاب دیگری استفاده کنند که اسامی آنها نیز در انتهای همین مطلب آورده شده است. 

ضمنا افرادی که مایلند نگاهی از بالا به گرامر بیاندازند و بدانند دقیقا گرامر چند بخش  دارد این کتاب، کتاب گرامر مناسبی برایشان نیست.

یک توصیه خوب

چنانچه به تازگی وارد عرصه آمادگی آیلتس یا تافل شده اید توصیه می کنم از این کتاب استفاده کنید. سادگی کتاب گرامر خوب یکی از برتریهای این گونه کتابها محسوب می شود. البته هر کتاب گرامری، از منظری متفاوت به گرامر می نگرد و به طور متفاوتی قصد تدریس زاویه ای خاص از انگلیسی را داراست. از ویژگیهای این کتاب ساده بودن توضیحات، مثالهایی از دنیای واقعی، نفاشی های رنگی، تمرینها، حضور لغات جدید در کنار گرامر، وجود تستهایی در ابتدای هر بخش که نیاز شما را می سنجد و تستهایی در انتهای هر بخش که پیشرفت شما را نشان می دهد

کتاب مکمل: 

کتاب مکمل این کتاب می تواند کتاب مادرن انگلیش یا یک کتاب گرامر باشد که توضیحاتی به زبان فارسی دارد و از نویسنده ای معتبر منتشر شده است.

دوره ویدئویی

“گرامر مثل آب خوردنه”

یک پیشنهاد تضمینی

هم اکنون ثبت نام کنید

گرامر انگلیسی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید