مقالات

معیار های انتخاب استاد زبان

معیارهای انتخاب استاد زبان

معیار های انتخاب درست استاد زبان: دو معیار مهم تشخیص

معیار درست شماره یک: انتخاب استاد از وب سایت ها

اگر قصد انتخاب استاد از یک وب سایت را دارید، سعی کنید محتوای علمی (دروسی) را که مربوط به نیاز شماست در همان وب سایت مطالعه کنید. فرض کنید می خواهید در یک دوره رایتینگ آیلتس شرکت کنید. ببینید در این وب سایت مطلبی در مورد رایتینگ آیلتس که به درد شما بخورد وجود دارد یا خیر. اگر درس مذکور وجود ندارد پس شما وارد یک وب سایت واسط شده اید که استاد در اختیار شما می گذارد و احتمال زیاد مسئولان آن خیلی با مقوله آموزش زبان آشنا نیستند ولی با مارکتینگ آنلاین به خوبی آشنا هستند. به احتمال زیاد فرد مورد نظرتان را در این سایت نمی یابید. ولی به هر حال این وب سایت فردی را به شما به عنوان استاد معرفی خواهد کرد.

ولی اگر مطالب ارایه شده در سایت برای شما قابل فهم و ساده هستند و نویسنده آن هم یک استاد زبان است پس می توانید تا حدود زیادی به آن سایت اعتماد کنید.

معیار درست شماره دو: دیدن تدریس نمونه

یکی از بهترین راههای انتخاب استاد، دیدن نمونه تدریس استاد است. از استاد بخواهید که بخشی از کلاس در حال تدریس خود را به شما نشان دهد. مثلا شما را به عنوان مهمان وارد آن کلاس کند. اگر تاکید داشت که بقیه زبان آموزها ناراحت خواهند شد، پس کلاس این فرد به درد شما نمی خورد. خود شما به عنوان دانشجو هرگز ناراحت نمی شوید که یک مهمان یک جلسه یا نصف جلسه در کلاستان حضور داشته باشد.

همچنین استاد کلاس موظف است که یک نمونه تدریس برای شما برگزار کند تا شمایی که قرار است بابت کلاس هزینه کنید خیالتان راحت باشد که فرد مورد نظر خود را پیدا کرده اید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.