سبد خرید 0

Oxford Word Skills – Basic

آشنایی با کتاب لغت Oxford Word Skills – Basic

مطالب کتاب

سطح مبتدی در 11 درس به زبانی ساده با عناوین زیر ارایه می شود:

 

Basic English انگلیسی پایه
People مردم
Everyday life زندگی روزمره
Food and drink غذا و نوشیدنی
Getting around آمد و رفت
Places مکانها
Study & work مطالعه و کار
Hobbies & interests سرگرمی و علایق
Holidays تعطیلات
Social English انگلیسی در روابط اجتماعی
Language زبان

آغاز هر درس

هر درس از کتاب Oxford Word Skills سطح مبتدی با سرفصلهایی شروع می شود که بالا بدانها اشاره شد. ولی هر سر فصلی خود به چندین مینی درس (درس کوچکتر) که مطالب خوب و کاربردی در آنها گنجانده شده تقسیم می شوند. هر مینی درس با عبارت زیر شروع می شود:

…I can

کاری که این عبارت کوتاه انجام می دهد از نظر روانی زبان آموز را تشویق به پیشروی در دل کتاب می کند چون به او حس یادگیری را منتقل می کند.

گرامر در کتاب Oxford Word Skills- basic و اشتباه استراتژِیک

در سطح مبتدی این کتاب از انواع زمانهای حال ساده، حال استمراری، حال کامل … و افعال کمکی استفاده شده است. با توجه به نام کتاب شاید، درگیر شدن در جبهه گرامر برای این کتاب مناسب نبود یعنی اصلا نیازی نبود. زبان آموز با خرید و مطالعه کتاب کم کم این سوال برایش پیش می آید که من هزینه کتاب لغت را داده ام ولی این کتاب مرا درگیر گرامر هم کرده است. بالاخص عزیزانی که خیلی مبتدی و مایلند کتاب را به تنهایی مطالعه کنند احتمال دارد از این کتاب دلزده شوند. با این حال این کتاب برای زبان آموزانی که در کلاسهای زبان شرکت می کنند و استاد بالای سرشان است حتما از این کتاب استفاده کنند.

مهارت و زیر مهارت

تاکید این کتاب لغت بر زیر مهارت Vocabulary  است. هر چند این کتاب دارای فایلهای صوتی است ولی نمی توان گفت بر مهارت listening تاکید دارد ولی به هر حال برخی از زبان آموزان (نه همه) به فایلهای صوتی دروس گوش می دهند.

ویژگی برتر کتاب:

تمرینهای این کتاب بسیار مفید هستند و فقط به ارایه هم معنی/مترادف لغات به شکلی دیکشنری وار بسنده نکرده اند. تمرینها به گونه ای طراحی شده اند که دانشجو را از جنبه های مختلف به فکر کردن وادار کنند. برای مثال، تمرینی از خواننده مترادف لغات را بخواهد و در جایی دیگر او را با مطالبه متضاد لغتی دیگر به چالش بکشد. در تمرینی دیگر عبارتی ارایه می دهد و از شما می خواهد که لغت کامل کننده آن عبارت را بدان وصل کنید. همچنین این سری از کتابها به خوبی از عکس های واقعی و نقاشی برای انتقال بهینه مفاهیم استفاده کرده اند.

 

کناب مکمل Oxford Word Skill – Basic

همیشه توصیه می کنم برای مطالعه زبان از خرید بیش از دو کتاب خودداری کنید. وقتی کتابی می خرید مطئن باشید که آنرا تمام می کنید. بدون شناخت کتاب، آنرا خریداری نکنید.

کتاب مکمل این کتاب می تواند یکی از کتابهای زیر باشد:

دو کتاب زیر برای تقویت listening و  Reading

    Active Skills for Reading – Intro
1 – Active Skills for Reading

کتاب زیر برای تقویت Listening

Tactics For Listening – Basic

 

سلف استادی (Self Study)

مطالعه این کتاب برای زبان آموزانی که استاد دارند ساده تر است با توجه به اینکه به راحتی می توانند سوالات خود را بپرسند و در کلاس از لغاتی که یاد گرفته اند استفاده کنند. به طور کل مطالعه تنها لغت خیلی به دانش زبانی ما اضافه نمی کند ولی ضروری است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید