9 تکنیک برای اسپیکینگ سلیس

باید بگویم برخی از دانشجویان و دانش آموزان سلیس صحبت کردن را با سریع صحبت کردن اشتباه می گیرند. در واقع، سلیس یا fluent صحبت کردن به معنی روان صحبت کردن است بدون در نظر گرفتن سرعت اسپیکینگ. هستند افرادی که حتی در زبان مادری خود نیز شمرده شمرده ولی سلیس صحبت می کنند. تکنیکهای سلیس صحبت کردن:

  1. ترس را کنار بگذارید و به خودتان باور داشته باشید. ترس از صحبت کردن به زبانی دیگر، ترس از مورد تمسخر گرفتن و هراس از مورد قضاوت قرار گرفتن همیشه و در هر کاری ممکن است اتفاق بیفتد. بهتر است طرز فکر خود را عوض کنید و روی این جمله تمرکز کنید:

“اگر دیگران توانستند پس من هم می توانم”.

  1. هر چهار مهارت را با یکدیگر ترکیب کنید. مثلا فرض کنید به شما سوالی داده می شود تا در موردش بنویسید. بعد از مطالعه در مورد سوال و رایتینگ در مورد سوال مورد نظر، همان مطالب را با زبان خودتان (نه لزوما از روی نوشته) در مقابل آینه یا یکی از دوستانتان بازگو کنید. سپس سعی کنید به فایلهای صوتی و پادکستهایی گوش فرا دهید که مرتبط به موضوع منتخب شما هستند. این روند را تکرار کنید. در ابتدا به فایلهای کوچکتر گوش دهید. کم بنویسید. کمتر صحبت کنید و با خواندن متون کوتاه شروع کنید. سپس کم کم حجم مطالعه تان را بالا ببرید. اینکار را آنقدر انجام دهید که جز عاداتتان شود.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.

  1. چشم و گوشتان را باز کنید. همه جا پر از مطالب انگلیسی است: اخبار انگلیسی چه صوتی و چه شنیداری. پادکستهای آموزشی … از اینترنت به عنوان یک منبع خوب استفاده کنید.
  2. اگر دوستی دارید که می توانید با او تمرین کنید حتما اینکار را انجام دهید.
  3. تلاش کنید جملات کامل بسازید هر چند غلط. این روشی بوده که زبان مادریتان را یادگرفته اید.
  4. هرگز نگران گرامر نباشید. تلاشتان را بگذارید برای ایجاد و برقرار نگه داشتن ارتباط. هر کسی در هر سطحی از زبان ممکن است غلط گرامری داشته باشد.
  5. یک روزنامه انگلیسی انتخاب کنید و هر روز یک لغت جدید از آن یاد بگیرید. یک لغت از یک روزنامه انگلیسی غنیمته.
  6. بعد از یادگیری هر لغتی حتما کاربردش را یاد بگیرید بعد اجازه دهید از جلوی چشمتان دور شود.
  7. تمرین، تمرین، تمرین. به دنبال کپسول، میانبر یا تزریق عضلانی برای یادگیری انگلیسی نباشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *