آموزش آنلاین زبان انگلیسی

چرا باید زبان انگلیسی را آنلاین یاد بگیریم؟

با گسترش ارتباطات بین انسانها در ملل مختلف برای تجارت، تبادلات فرهنگی و انتقال تفکر نیاز به آموزش آنلاین زبان انگلیسی بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد.

در سالهای اخیر کلاس های فیزیکی/حضوری و کتابهای متعددی با روشهای تدریس مختلفی ظهور کردند. اپلیکیش های مختلفی هم برای آموزش بخشها و مهارتهای مختلف زبان به بازار وارد شدند. اما کلاسها و منابع به قدری زیاد شدند که زبان آموزان نوظهور در تلاش برای انتخاب بهتر سر در گم شدند.

در سالهای اخیر هم عرصه جدیدی از آموزش وارد میدان شد. کلاس خصوصی آنلاین هر چند در ابتدا چندان موفق ظاهر نشدند. دلیل این ناموفقی، استفاده از تکنولوژی هایی بود که با بستر مخابراتی و اینترنتی ایران سازگار نبودند. پوشش اینترنت پر سرعت همه جا یکسان نبود و اپلیکیشنهایی مثل واتساپ و ایمو … پاسخگوی این نیاز نبود چون کلاس نیاز به بستری کلاسیک با امکاناتی از پیش تعیین شده داشت، مثل وایت بود، ماژیک، تبادل صوت تصویر و به اشتراک گذاری فایل های صوتی و تصویری.

در راستای شکل گیری کلاسهای آنلاین، اساتیدی هم وارد عرصه تدریس کلاس خصوصی آنلاین شدند و تلاش کردند هر چه بیشتر به مهارتهای تدریس دیجیتالی خود بیفزایند.

امروزه مشکلات به حداقل رسیده و کلاسهای آنلاین مجهزتر از قبل عمل می کنند.  این مقاله به مزیت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی اشاره می کند: 

یادگیری زبان انگلیسی

مزیت اول: حذف رفت و آمد فیزیکی

این روزها آمد و رفت در برخی از شهرها بسیار سخت و هزینه بر شده است. این هزینه فقط شامل هزینه های مالی و حمل و نقل نمی شود. بلکه ما از زمان، اعصاب و روان، و ریه های خود نیز هزینه می کنیم تا در لابلای دود و غبار بعد یا قبل از ساعت کاری خود را به کلاس زبان خود برسانیم. کلاس آنلاین زمان حدود حداقل یک ساعت را برای هر نفر ذخیره می کند.

کلاس خصوصی آنلاین انگلیسی

مزیت دوم: ایجاد زمینه تخفیف

این رفت و آمد در واقع برای استاد هم حذف می گردد و زمینه برای کاهش قیمت کلاس ایجاد می گردد. در حالیکه هزینه کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی در حال افزایش است، افزایش هزینه در کلاس های آنلاین می تواند نرخ رشد کند تری داشته باشد.

مزیت سوم: سبز مانده جنگل ها

وب سایتهایی مثل وب سایت اساتید زمان در تلاش است تا مطالب آموزشی خود را در وب سایت قرار دهد تا زبان آموزان هزینه کمتری بابت خرید کتاب بپردازند.

برای مثال، زبان آموزان برای بخشهای Speaking آیلتس یعنی Part 1Part2Part3 و Writing Task 2 و اصطلاحات رایج انگلیسی نیاز به خرید کتابی ندارند. این روند خودکفایی در بخش English Course Material که مطالب کلاسهای مکالمه در آن قرار دارد  درحال اجرا است.

آموزش انگلیسی آنلاین

مزیت چهارم: محصولات رایگان

یک وب سایت خوب همیشه برای کاربران/زبان آموزان خود محصولاتی رایگان یا نصف قیمت هدیه می دهد. برای مثال مجموعه اساتید زبان دروس گرامر خود را با 50% تخفیف در اختیار کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی خود قرار می دهد یا اینکه کلاسها ضبط شده و در صورت غیبت، دانشجو می تواند بعدا فیلم کلاس را تماشا کند و از مطالب کتاب چیزی از دست ندهد. 

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

مزیت پنجم: حصول اطمینان از انتخاب استاد

از روال معمول کلاسهای آنلاین این است که دانشجو می تواند تقاضای یک جلسه بازدید از کلاس را داشته باشد. این جلسه می تواند به صورت خصوصی یا در کلاس با سایر دانشجوها باشد. در این جلسه دانشجو می تواند با روش تدریس استاد، نقشه راه کلاس خود و رضایت سایرین از کلاس تا حدودی مطلع گردد. به هر حال بخشی از آموزش به خلق و خوی دانشجو و عادتهای مطالعاتی وی بر می گردد. ممکن است فردی در همان جلسه اول مطمئن شود این کلاس مناسب او نیست و در کل ادامه ندهد.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *