Tactics for Listening

سری کتابهای (Tactics for Listening(T.F.Lاز سری کتابهای بسیار مفید در حوزه تقویت شنیدار زبان انگلیسی است. وقتی برای اولین بار با این کتاب برخورد می کنید احساس می کنید یه رفیق خوب پیدا کردید. این کتاب معمولا توسط اساتیدی باهوشی معرفی می شوند که دلسوز هستند و دوست دارند دانشجویانشان زود پیشرفت کنند. 

تعداد جلد

3

انتشارات

انتشارات دانشگاه آکسفورد

نویسندگان

جک سی ریچادرز

صفحات

120

مطالب کتاب

این کتاب در سه جله بیسیک (Basic)، دولوپینگ (Developing)، و اکسپندینگ (expanding ) به چاپ رسیده است. فشار ممتد ولی و رو به افزایشی که مطالعه T.F.L.به مهارت لیستینگ وارد می کنه منجر به رشد خوبی در کوتاه مدت می گردد.

از طرفی تمرینهای متنوع شنیدار باعث خسته نشدن دانشجو می گردد و از طرفی جذاب بودن مطالب به ادامه راه کمک زیادی می کند.

از دلایل محبوبیت کتاب این است که به موقعیتهایی پرداخته است که هر دانشجو یا توریستی در بدو ورود به یک کشور بدانها نیاز دارد برای مثال اولین کتاب این سری به سر فصلهای زیر می پردازد:

اسامی و عناوین، توصیف انسانها، لباس، زمان، تاریخ، مشاغل، ورزش و تمرین، موقعیت، خانواده، تفریحات، قیمتها، رستورانها، مکالمات کوتاه، مسافرت، زندگی در آپارتمان، فیلمها، آب و هوا، خرید، استفاده از تلفن، توصیف اشیا، مسیرها، کسانیکه که می شناسیم، مکانها، بهداشت و سلامتی

تصاویر موجود در کتاب نقش عمده ای در آسان کردن و جذاب سازی کتاب کرده اند به طوریکه خواننده تا آخر کتاب به هیچ عنوان احساس یکنواختی نمی کند.

ضمنا در صفحات انتهایی کتاب پاسخنامه و رونوشت فایلهای صوتی قرار گرفته که می توانند راهگشایی خوبی برای دانشجو باشند.

چه افرادی باید از این کتاب استفاده کنند؟

دوستانی که به تازگی شروع به تقویت زبان انگلیسی خود کرده اند، توریستها و تجاری که زیاد و زود به زود به دیگر کشورها سفر می کنند. افرادی که قصد شرکت در آزمونهای بین المللی مثل آیلتس و تافل را دارند. البته این سه کتاب برای دستگرمی شروع خوبی هستند و همه نیازهای آزمون دهنده ها را برآورده نمی کند ولی بالاخره باید یه جا شروع کرد.

به درد چه افرادی نمی خورد؟

این کتاب فقط به درد تنبلها و بهانه گیرها نمی خورد. همچنین کسانیکه تصمیم دارند نمره بالایی در آزمونهای آیلتس و تافل بگیرند.

توصیه خوب

به عنوان فردی که سالها تدریس کرده ام این کتاب را به همه کسانیکه از یادگیری انگلیسی فراری هستند توصیه می کنم. اگر روزانه نیم ساعت وقت بگذارید بعد از حدود 24 روز احساس خوبی به شما دست خواهد داد درست مثل فردی که در جنگلی سرد و تاریک به چراغی دست پیدا میکند. برای فهم این کتاب مخصوصا اولین کتاب، نیازی به داشتن دانش گرامری نیست.  فقط اگر مبتدی هستید حتما یک دیکشنری خوب انگلیسی به فارسی خریداری کنید. در پایان این کتاب می توانید دیکشنری خود را به دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد تغییر دهید.

همچنین علاقه مندان برای شروع یک مطالعه آرام و نرم می توانند کتاب فوق الذکر رو با کتاب آکسفور ورد اسکیل به صورت سلف استادی (خود خوان) پیش ببرند سپس اقدام به حضور در کلاسهای مکالمه عمومی یا خصوصی بکنند. این کار باعث کاهش هزینه دانشجویان و زبان آموزان خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کتاب آکسفورد وورد اسکیل به لینک زیر مراجعه کنید:

اطلاعات کتاب Oxford Word Skill

فیلم از جک سی ریچاردز در مورد یادگیری مهارت لیسنینگ (Listening)

یوتیوب 

 

آپارات 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *