معرفی کتاب گرامر مادرن انگلیش

معرفی: (مادرن اینگلیش) Modern English 1

تعداد جلد2
انتشارات 
نویسندگانمارسلا فرانک
صفحات 

 

مطالب کتاب

کتابی پر محتوی با آموزشی کلاسیک که هم به صورت خودخوان و هم با استاد قابل مطالعه است. اگر می خواهید به طور نسبی به گرامر انگلیسی و نقشه گرامر مسلط شوید پس این کتاب مناسب شماست. معمولا وقتی از دانشجوها می پرسم گرامر چند بخش دارد جوابی مناسبی دریافت نمی کنم. این کتاب به شما می گوید که گرامر از 8 بخش اصلی تشکیل شده است. همین که یک دانشجو بداند با چند قسمت سر و کار دارد کلی از مسیر را پیموده است. البته برای اینکه در آزمونی مثل آیلتس یا تافل نمره خوبی بگیرید نیازی به دانستن کل این کتاب یا کل گرامر نیست ولی به هر حال دانستن اسکلت گرامر خیلی در یادگیری ما موثر خواهد بود.

 

هشت بخش گرامر که بدان parts of speech گفته می شود عبارت است از:

اسمNoun
فعلVerb
فعل کمکیAuxiliary
ضمیرPronoun
قیدAdverb
صفتAdjective
حرف اضافهPreposition
حرف تعریفArticle

 

چه افرادی باید از این کتاب استفاده کنند؟

این کتاب بیشتر به درد اساتید زبان می خورد. اساتید محترم زبان با تسلط به این کتاب می تواند یادگیری دانشجویان را تسریع کنند. لازم به ذکر است، کتاب حل تمرین مادرن انگلیش هم در بازار موجود است.

دوستانی که برای آزمونهای آیلتس و تافل آماده می شوند و سطح انگلیسیشان هم اینترمدیت است بد نیست نگاهی به این کتاب بیاندازند البته نه برای اینکه وارد جزییات شوند بلکه از این لحاظ که مطمئن شوند با اجزا گرامر آشنا هستند و تا حداقل به رئوس مطالب آشنا هستند.

یکی از دلایل نفرت دانشجویان/ زبان آموزان از گرامر نداستن اجزای آن است که باعث سردرگمی می گردد.

 

به درد چه افرادی نمی خورد؟

با اینکه این کتاب، گرامر را از سطح پایین شروع کرده ولی بدین معنی نیست که عزیزانی که تازه انگلیسی را شروع کرده اند می توانند از آن استفاده کنند چونکه زبان کتاب از همان ابتدا انگلیسی است و احتمالا برای تازه کارها سخت  بوده و خیلی جذاب نباشد.

 

توصیه خوب

اگر استاد زبان هستید یا تصمیم به شرکت در آزمونهای بین المللی دارید توصیه می کنم یک جلد از این کتاب در کتابخانه شخصی خود داشته باشید و به عنوان کتاب رفرنس گرامر از آن استفاده کنید.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *