سبد خرید 0

وبلاگ

برنامه ریزی برای رایتینگ Task 2

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

چگونه می توان Task 2 قوی نوشت؟

بیشتر اوقات نکات کلیدی همان نکات ساده ای هستند که ما به آنها توجه نمی کنیم. از این نکات می توان به برنامه ریزی برای رایتینگ Task 2 اشاره کرد که اکثر اوقات مورد غفلت هم واقع می شود.

ابتدا باید متوجه باشیم که سوال task 2 از شما می خواهد که در مورد یک مسئله اجتماعی بنویسیم. نویسنده ای که شما باشید باید راه حلی مناسب به سبک رسمی ارایه دهید. به هیچ عنوان خود را به عنوان یک آزمون دهنده نبینید.

این مقاله مراحل اصلی طرح ریزی برای یک رایتینگ خوب را به شما آموزش می دهد.

برنامه ریزی برای رایتینگ آیلتس 

سه مرحله برای طرح ریزی نگارش

  1. در task 2 سوال را دقیق بخوانید.همان مواردی را که در مورد task 1 اجرا کردید در مورد task 2 نیز اجرا کنید. باید سوال را کامل بخوانید و بفهمید و در مورد چه بخشی باید نظر خود را ارایه دهید. در این صورت است که پاسخهای شما با سوال ارتباط منطقی خواهند داشت.

تسک-2-task-2

خب، سوال در مورد نگهداشتن حیوانات خانگی در آپارتمان است. اگر قرار باشد رابطه ای منطقی بین سوال و پاسخی که می دهیم باشد، باید تمرکز خود را بر بحث در مورد بر موارد زیر بگذاریم:

 انواع حیوانات خانگی (فراموش نکنید که کلمه pet گستره وسیعی از حیوانات را دربر می گیرد)

  • حیوانات خانگی کجا نگهداری می شوند (به طور اخص در این مقاله به آپارتمانهای کوچک اشاره می شود)
  • این عمل چقدر ظالمانه است و چرا؟ (در این مورد باید نظرتان را شفاف و واضح ارایه دهید.)

 2. در مورد یک نقطه نظر شفاف و دقیق تصمیم بگیرید. زمانی می توانید به نقطه نظر مورد نظر دست یابید که جزییات قابل قبولی در دست داشته باشید.

3. در نگارش task 2، داشتن نقطه نظر واضح و شفاف به ممتحن کمک می کند تا ارتباط خوبی با نگارش شما برقرار کند.

بیاید همان مثال نگهداری حیوانات خانگی بزنیم: 

این نقطه نظر شفاف بین شده است چونکه شرایط واضحی را ارایه می دهد که در آن نویسنده فکر می کند این عمل ظالمانه است. این بدین معنی است که نویسنده فکر می کند اگر حیوانات خانگی بزرگ در آپارتمان نگهداری شوند آنها سلامت و خوشحال نخواهند بود.

نقطه نظرات دقیق و شفاف، اطلاعاتی اضافی در مورد مقدمه نگارش task 2 ارایه می دهد. با توجه به اینکه قرار هم بر این است که شما دلایل حمایت کننده کافی در مورد آن نقطه نظر خاص در پاراگرافهای بعدی ارایه دهید. در نهایت ممتحن حس متفاوت و بهتری نسبت به شما و نوشته شما پیدا می کند.

 سریع برای مطالب هر پاراگراف و موضوع مربوط به هر کدام برنامه ریزی کنید. به یاد داشته باشید که اولین جمله هر پاراگرافی topic sentence خوانده می شود و به خواننده می گوید که هر پاراگراف شامل چه مطالبی است. بنابراین اگر topic sentence واضح باشد تاثیر مثبتی بر ممتحن  خواهد گذاشت این بدین خاطر است که ممتحن می تواند بقیه پاراگراف را حدس بزند. یکی از مهمترین بخشهای مربوط به خواندن انشای یک نفر دیگر این است که بتوانیم محتوی آن را همانطور حیت خواندن حدس بزنیم.

در برنامه ریزی برای Task 2

مقدمه ای بنویسید که شامل نقطه نظر شما در مورد سوال و ایده ارایه شده در آن باشد. سپس دو یا سه سرپاراگراف به همراه دلایل کلیدی لیست کنید که به نقطه نظر شما مربوط می شوند و از آن حمایت می کنند. ضمنا مثالهایی برای دلایل مطروحه بیاورید. و در پایان یک پاراگراف ارایه دهید که همه انشای شما را خلاصه می کند.

اگر برنامه ریزی را در پاسخنامه انجام می دهید حتما آنرا از متن اصلی انشای خود جدا کنید.

  

یاد آوری نکته مهم

 موارد یاد شده در task 1 در اینجا نیز مهم و قابل اجرا هستند. فقط چند دقیقه برنامه ریزی به شما کمک می کند نگارشی نظام مند و روان داشته باشید. مطمئن باشید که این کار اتلاف وقت نیست.

 3 نکته برای سازماندهی نگارش خود

  1. سعی کنید در پاراگرافها نکاتی را بگنجانید که از topic sentence حمایت می کند. هرگز بعد از اشاره به یک نکته مهم به نکته دیگر اشاره نکنید. با این اشتباه نوشته شما مکانیکی به نظر رسیده و اجازه ارایه نقطه نظرات مفصلتر را نمی دهد.

2. حتما از کلمات ربط دهنده استفاده کنید تا نگارش شما شبیه یک لیست خرید به نظر نرسد. مثلا از کلماتی همچون  firstly, secondly, thirdly, finally استفاده کنید:

 3. مطمئن شوید هنگام نگارش task 2 بین هر پاراگراف به اندازه یک خط فاصله می اندازید. به همین سادگی ممتحن متوجه سازمان یافته بودن نوشته شما می گردد.

task-2-تسک-2

کلماتی که درشت نشان داده شده اند نشان می دهد که چگونه نویسنده تفکرات خود را هدایت می کند و ارتباط بین محتوی را همانطور که از جمله ای به جمله دیگر حرکت می کند هدایت میکند.

این باعث می گردد که ممتحن نیز با نگارش شما ارتباط برقرار کند و حس مثبتی به نوشته شما و خود شما پیدا کند. افرادی که نکات را پشت سر هم و بدون هیچ توسعه ای بیان می کنند، و از کلمات ربط استفاده نمی کنند از نگاه ممتحن نوشته آنها به مراتب غیر طبیعی و نابالغ به نظرمی رسد.

 

برنامه ریزی برای رایتینگ task 2

7 قانون برای داشتن زبانی/بیانی مناسب

  1. از کلی گویی که خیلی ساده به نظر می رسد بپرهیزید.

 مثال های زیر را بخوانید. جملات دوم از جمله بندی و ساختار قو تری برخوردارند.

همانطور که می بینید جملات دوم از غنای و پختگی بیشتری برخوردارند. جملاتی که عاری از کلی گویی هستند دارای ویژگیهای زیر هستند:

  • طولانی ترند،
  • دارای پیچیدگیهای گرامری هستند،
  • مفصل تر و بنابراین دقیق تر هستند،
  • محتاطانه مطرح می شوند و از کلماتی نظیر may، possible، perhaps، seem استفاده می کنند.

2. از بکار بردن اصطلاحات و ضرب المثل ها بپرهیزید. زیرا بعضا در انشای شما که نوشته ای رسمی اطلاق می شود جایگاهی ندارند.

تسک-2-task2

3. از بکار گیری جملات کلیشه ای که کمکی به غنای نوشته شما نمی کنند بپرهیزید. فقط انشای شما را غیر رسمی تر می کنند.

تسک-2-task-2

 4. از بکارگیری جملات غیر رسمی در انشای خود که رسمی است بپرهیزید.

تسک-2-task-2

  5. از کاربرد جملاتی که نشان دهنده بی حالی و بی حوصلگی شماست بپرهیزید. بالاخص عبارات و جملاتی که در انگلیسی گفتاری کاربرد دارند.

6. از به کاربردن جملات و عباراتی که خیلی واضح نیستند و بر عکس خیلی عمومی هستند بپرهیزید.

جملات a و b  را با هم مقایسه کنید. جمله b با داشتن کلماتی مثل necessary, daily جمله بهتری است.

7. در بخش پایانی انشا، نقطه نظرات خود را جمع بندی کن. برای اینکار از عبارات زیر استفاده کنید.

task-2-تسک-2

 

[views]

 

شاید لینکهای زیر برای شما مفید باشند: 

نگارش یک مقدمه خوب برای Task 2
نگارش در مورد Map
کارگاه رایتینگ آیلتس
نمونه سوالات مصاحبه آیلتس

 

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید