کتب لیسنینگ آیلتس

کتب لیسنینگ از ابزارهای اصلی آزمون آیلتس

کتب لیسنینگ آیلتس معمولا با تمرکز خاص بر مهارت لیسنینگ از محبوبیت خاصی بین کاندیداهای آیلتس برخوردار هستند. البته تعدادی از آزمون دهندگان ابتدا با کتابهای اصلی آیلتس مثل آیلتس کمبریج شروع می کنند و بعدها متوجه می شوند که بهتر بود از یک کتاب تک مهارته استفاده می کردند.

Test Your Listening

یک کتاب لیسنینگ برای آیلتس که احتمالا خواسته ریا نشه اصلا حرفی از آیلتس نزده.

 

 

 

تعداد جلد

1

انتشارات

Penguin English

سال

2002

نویسندگان

Patricia Aspinall

صفحات

89

کتاب لیسنینگ
  مطالب کتاب

کتاب کوچک Test Your Listening در اندازه 14 در 21 سانتی متر حاوی تمرین های listening خوبی است شامل 60 درس کوچولو و جمع و جور که اگر کاندیدای آیلتس باشید مسلما بدان علاقه مند خواهید شد.

 

چه افرادی باید از این کتاب استفاده کنند؟

افرادی که برای آزمون آیلتس آماده می شوند قبل از آزمون باید نگاهی به این کتاب بیاندازند. تمرینهای این کتاب لیستینگ، بسیار کاربردی بوده و مناسب آزمون آیلتس است.

خوانندگان Test Your listening می توانند پس از حل تمرین ها فایل صوتی کتاب را بر روی گوشی یا تبلت خود منتقل کنند و مرتب بدان گوش دهند. وقتهای مرده، زمان مناسب برای گوش دادن به فایلهای صوتی است.

 کل کتاب به 7 بخش (section) تقسیم می شود که عبارتند از:

listening IELTS

هر بخش در برگیرنده چندین درس است. همانطور که مشاهده می شود بسیاری از بخشهای کتاب منطبق با تستهای listening آیلتس است. پس خوشا به حال کسی که با این کتاب لیسنینگ فسقلی حال کند.

در کل این کتاب نه فقط برای آزمون آیلتس بلکه به صورت خودخوان/self study در کل به درد یادگیری زبان انگلیسی می خورد.

  

به درد چه افرادی نمی خورد؟

  سطح مورد نیاز برای این کتاب بالای Pre-intermediate  یا بالای A2 است. اگر سطح انگلیسی شما حدود 5.5-5 باشد براحتی می توانید با این کتاب ارتباط برقرار کنید.

توصیه خوب

 مطالعه این کتاب 10 روز قبل از آزمون اصلی آیلتس به کاندیداهای آیلتس توصیه می گردد. این کتاب قطعا به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند و شما را در راستای آزمون آیلتس قرار می دهد.

با توجه به هزینه پایین خرید این کتاب حتما آنرا در رژیم آیلتسی خود بگنجانید.

  

لینکهای مفید

معرفی کتب آیلتس

دوره تقویت رایتینگ آیلتس (غیر حضوری با بازدهی بی نظیر)

 

Listening For IELTS

یک کتاب Listening با راهکار مناسب برای دانشجوها و از بهترین کتابهای آیلتس

 

 

تعداد جلد

1

انتشارات

Harper Collins Publisher

سال

2011

نویسندگان

Fiona Aish & Jo Tomilson

صفحات

144

مطالب کتاب

این کتاب بدون در نظر گرفتن بخش معرفی شامل 12 بخش است. دروس طوری طراحی شده اند که همه انواع سوالات را پوشش دهند. موضوعات دروس عبارتند از: 

عناوین درس ihd hdskdk'

هر یک موقعیتهای فوق یا مشابه آن می تواند در آزمون آیلتس در برابر آزمون دهنده ظاهر شود. آشنایی یا هر یک از انواع سوالات به اضافه قوی بودن سطح لیسنینگ به اندازه کافی شانس گرفتن نمره بالا را تضمین می کند.

 چه افرادی باید از این کتاب استفاده کنند؟

زبان آموزانی که تازه قدم در راه آیلتس گذاشته اند می تواند با این کتاب هم خود را محک بزنند هم به اندازه کافی با انواع سوالات و موضوعات مربوطه آشنا شوند. تازه وارد ها بهتر است درس به درس پیش بروند ولی کاندیداهای آیلتسی که سابقه مطالعه یا آزمون را دارند می تواند بر اساس نیاز خود و به صورت انتخابی از مطالب کتاب استفاده کنند.

 

به درد چه افرادی نمی خورد؟

زبان آموزانی که سطح زبانیشان بالای Pre-intermediate است می توانند این کتاب را شروع کنند. با توجه به اینکه این کتاب صرفا جهت آمادکی برای آزمون است شاید به اندازه گوش دادن به کتاب داستان یا رمان جذاب نباشد.

گوش دادن صرف به فایلهای صوتی این کتاب در حین رانندگی، هنگام مسافرتهای درون شهری با اتوبوس یا مترو توصیه می گردد.  

 

 

توصیه خوب

اگر در حال آماده شدن برای آیلتس هستید این کتاب باید (تاکید می کنم) باید جز رژیم مطالعه شما باشد. 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *