مقالات

آموزش تضمینی زبان

آموزش تضمینی

آموزش تضمینی زبان انگلیسی: از حرف تا عمل

این روزها افراد پر مشغله تر از قبل هستند، بیشتر سفر می کنند، کمتر استراحت می کنند، هزینه ها بالا است و ضمنا برای هر حرکتی باید برنامه ریزی داشته باشیم. عزیزانی که در خصوص آموزش تضمینی نیاز به راهنمایی دارند حتما این نوشته را تا آخر مطالعه کنید.

نکته اول: تضمین دو طرفه الزامی است

اینکه به دنبال آموزش تضمینی زبان انگلیسی باشیم بسیار عالی است ولی آیا تلاش خودمان را هم تضمین می کنیم؟ در واقع تضمین در آموزش به دو بخش تضمین می شود:
الف. تضمین از سوی استاد
ب. تضمین از سوی زبان آموز
متاسفانه برخی افراد استاد را با غول چراغ جادو اشتباه گرفته اند و فکر می کنند همینکه هزینه ای پرداخت کنند علم همچون کبوتری سپید به ذهن و روح آنها راه پیدا می کند و دیگر نیازی به تلاش ندارند.
وقتی به دنبال کلاس، استاد یا آموزش تضمینی مکالمه هستید ابتدا باید رفتار مطالعاتی خود را نیز تضمین کنید. اگر شما تلاش نکنید و فقط به امید استاد و تدریسش بنشینید نتیجه 50 درصدی نصیبتان می شود و آن 50 درصدی که باید از تلاش شما منتج شود حاصل نمی گردد.

نکته دوم: شناخت معیارها

اگر به دنبال آموزش تضمینی هستید ابتدا باید با معیارهای درست و اشتباه انتخاب استاد آشنا باشید. به همین دلیل توصیه می کنم مقاله “معیارهای انتخاب استاد زبان” را مطالعه کنید. این مقاله به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن استاد دلخواه خود را پیدا کنید.
نکته سوم: پیش مطالعه، مطالعه و مطالعات بعدی
فراموش نکنید، در بحث آموزش (هر آموزشی) وقت گذاشتن خیلی مهم است. شما از 24 ساعت 90 دقیقه را در یک کلاس شرکت می کنید ولی حدود 22 ساعت را تنها هستید و باید با برنامه ریزی جلو بروید. یک استاد خوب می تواند کمک زیادی در برنامه ریزی به شما بکند.

نکته چهارم: دقیقا دنبال چی هستی

باید تعریفتان و انتظارتان از کلاس شفاف باشد. دقیقا به دنبال چه هستید؟ مکالمه در حد خرید یک جنس از مغازه؟ مکالمه در حد شرکت در کنفرانسهای بین المللی، مکالمه در حد ارایه یک نطق کوتاه در یک جلسه تجاری؟ … هر چه هست استادتان هم باید از آن مطلع باشد. برای مثال نباید انتظار داشته باشید که استادتان ظرف 30 جلسه شما را برای شرکت در یک کنفرانسی بین المللی که قرار است نقطی در آن ایراد کنید آماده کند. ولی اگر فقط برای 30 جلسه هزینه در نظر گرفته اید به همان اندازه کسب دانش خواهید کرد. به هر حال باید متوجه باشید که هیچ کس نمی تواند نیاز نامشخص و توقعات خارج از انتظار شما را برآورده کند.

نکته پنجم: دانستن ارتباط مدت زمان مطالعه ما با سطح زبانی ما الزامی است

100  ساعت حضور در کلاس و مطالعه خود زبان آموز

سطح شما مبتدی است. می توانید با افرادی هم سطح خود ارتباط برقرار کنید. خرید کنید البته با استفاده از جملات کوتاه و با تپق زیاد. درک مفاهیم برای شما دشوار خواهد بود. نمی توانید با فردی که انگلیسی خوبی دارد وارد بحث شوید. در حد معرفی خودتان خوب خواهید بود.

300 ساعت حضور در کلاس و مطالعه خود زبان آموز

 شما در اواسط سطح pre-intermediate هستید. می توانید سریعتر از قبل صحبت کنید و درکتان نیز بالاتر رفته. وارد مباحث علمی نمی توانید بشوید. براحتی خرید می کنید و براحتی می توانید با اطرافیان ارتباط برقرار کنید. ولی بعد از یک ساعت مکالمه احساس خستگی خواهید کرد.

500 ساعت حضور در کلاس و مطالعه خود زبان آموز

شما در اوایل سطح intermediate هستید. می توانید خوب صحبت کنید ولی نمی توانید در موقعیتهای ناشناخته خیلی مانور بدهید. در هر جایی باشید می توانید به راحتی گلیم خود را از آب بیرون بکشید. می توانید در جلسات مذاکرات تجاری حضور پیداکنید و از طرف شرکت خود مطالبی را ارایه دهید. تیتر روزنامه ها را تا حدود زیادی متوجه می شوید.

700 ساعت حضور در کلاس و مطالعه خود زبان آموز

در اواخر سطح intermediate هستید. سطح زبان شما به درد مهاجرت به یک کشور خارجی می خورد. در خارج از ایران و در کشورهای انگلیسی زبان خیلی مشکل نخواهید داشت. در کشورهای غیر انگلیسی اصلا با مشکلی مواجه نخواهید شد. می توانید در یک کشور خارجی در یک شرکت مشغول به کار شوید.

1200 ساعت حضور در کلاس و مطالعه خود زبان آموز

شما می توانید نمره 7 آیلتس آکادمیک اخذ کنید و در یکی از بهترین دانشگاهها جهان ادامه تحصیل بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.