سبد خرید 0

وبلاگ

چگونه رایتینگ (Writing) خود را تقویت کنیم؟

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

ویژگی های دوره رایتینگ آیلتس با کیفیت

در این مقاله کوتاه، ویژگی های دوره رایتینگ آیلتس با کیفیت به شما معرفی می شوند. همچنین تلاش می کنم در انتخاب دوره موثر رایتینگ آیلتس به شما کمک کنم تا بهترین روش تدریس مهارت رایتینگ را براحتی بشناسید و اگر مدرس زبان هستید بتوانید به خوبی از آن بهره ببرید.

اگر زبان آموز هستید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این درس مخصوص کسانیست که حداقل سطح انگلیسی آنها pre-intermediate است. همچنین کاملا مناسب کاندیداهای آیلتس و تافل اینترنتی است.

نوشته ما اثر انگشت ماست

من به عنوان نویسنده این مقاله تاکید می کنم که نگارش ما شناسنامه علمی ما و درست مثل اثر انگشت ماست. هر چه رایتینگ ما پخته تر و بالغ تر باشد خوانندگان با اشتیاق بیشتری  نوشته ما را  خواهند خواند و نوشته های بعدی ما را دنبال خواهند کرد. چون تنها چیزی که از ما در اختیار دارند همان نوشته ماست. ضمنا یک نویسنده باید بدون در نظر گرفتن جایگاه اجتماعی خوانندگان همیشه خوب بنوسید نه صرفا برای گرفتن نمره.

نکته کلیدی اول: گرفتن بازخورد یا فیدبک مناسب

نکته دوم در مورد کتابهایی است که در مورد رایتینگ هستند. اکثر کتابهایی که در مورد رایتینگ هستند یک چیز را نمی توانند به شما بدهند و آن بازخورد از نگارش شماست. شما کتاب را می خرید، مطالعه می کنید و بر اساس الگویی که ارایه داده شروع به نوشتن می کنید. ولی هیچ کتابی به شما فیدبک نمی دهد.

نکته دوم: ویژگی های دوره رایتینگ آیلتس با کیفیت غیر حضوری

معمولا موسسات کلاس تک مهارته رایتینگ(writing) برگزار نمی کنند چونکه این گونه کلاسها به راحتی به حد نصاب نمی رسند. در این حالت در اینترنت جستجو کنید و یک دوره غیر حضوری پیدا کنید که شما را در این مسیر یاری کند. این دوره باید شرایط زیر را داشته باشد:

  1. کانال و بستر ارسال سوال و دریافت پاسخ مشخص باشد.
  2. برای مطالعه بیشتر زبان آموز، سوالات باید با لینکهایی از مقالات ، پادکست یا ویدئو های مربوط به سوال essay همراه باشند.
  3. زبان آموز بتواند بعد از ارسال نگارش خود فیدبک یا بازخورد مناسب دریافت کند.
  4. باید دروسی به صورت نوشته، پی دی اف، یا ویدئوی کمک آموزشی در سایت در اختیار زبان آموز قرار بگیرد.

من به عنوان نویسنده این درس، همیشه روش فوق را در کلاسهایم اعمال کرده ام و در اکثر موارد نتیجه بخش بوده است.

مطالعه  قبل از نگارش، کمک می کند دایره لغت زبان آموز افزایش یافته و به کلید واژه هایی دست پیدا کند که می تواند در رایتینگ خود از آنها استفاده کند. ضمنا این امکان هم وجود دارد که در مقالات علمی و خوب به ساختار های جالبی برسد که بتواند در نگارش خود از آن استفاده کند.

دوره غیر حضوری رایتینگ آیلتس

“تضمینی”

مدرس دوره: طاهر – علی بالازاده (MA)

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید