معرفی سری Interchange

سری کتابهای مکالمه Interchange از سری کتابهای نام آشنا در ایران بوده و از معدود کتابهای مکالمه است که به ادیشن چهارم خود نیز رسیده است. هر ادیشن بهتر از ادیشن قبلی.

نویسنده اصلی این کتاب پروفسور جک سی ریچاردز است.

 

تعداد جلد

4

انتشارات

دانشگاه کمبریج

نویسندگان

جک سی ریچاردز، جاتان هال، سوزان پراکتور
صفحات

هر جلد حدود 150

مطالب کتاب

این کتاب دارای تصاویر جذاب بوده و مطالب را با زبانی ساده بیان کرده است. در هر درس هر 4 مهارت اسپیکینگ، ریدینگ، رایتنگ و لیسنینگ، لغت و گرامر تحت عنوان Grammar Focus آموزش داده می شود. هر درس با چند تصویر شروع می شود به عنوان Snapshot که انتظار دارد دانشجویان بتوانند با نگاه به تصاویر جملاتی تولید کنند.

 از نقاط قوت این کتاب وجود تعداد زیاد مکالمه در هر درس است. این مکالمات فرصتهای زیادی برای مکالمه و تبادل اطلاعات بین زبان آموزان ایجاد می کند. بعد از هر دو درس، صفحاتی به کتاب اضافه شده به عنوان Progress Check که زبان آموز می تواند پیشرفت خود را در آن چک کند. در مقایسه با کتاب New Headway به جرات می توان گفت کتاب Interchange گوی سبقت را ربوده است. البته باید توجه داشت که کتاب Interchange با لهجه آمریکایی به چاپ رسیده است.

شاید در نگاه اول این مورد خیلی مهم به نظر نرسد ولی حقیقت این است که افرادی که در حال یادگیری زبانی هستند، نمونه مکالمات کمکی زیادی به یادگیری و البته طبیعی صحبت کردن آنها می کند. همین مکالمات فرصت بسیار مطلوبی برای role-paly صحیح ایجاد می کنند.

از نقاط بسیار قدرتمند این کتاب این است که مدرسین زبان براحتی می تواند ظرف کمتر از 2 ساعت برای تدریس آن آماده شوند.

ضمنا مطالب بخش ریدینگ و مکالمات در لفافه ای از اطلاعات فرهنگی از اقصی نقاط جهان پیچیده شده اند که جذابیت کتاب را دو چندان می کند.

چه افرادی باید از این کتاب استفاده کنند؟

این کتاب مناسب افرادی است که تصمیم دارند زود به سطح لازمی از مکالمه برسند. همچنین این کتاب مناسب تدریس خصوصی است با توجه به این که کتاب زود بازدهی است. ضمنا در کلاسهای خصوصی با توجه به هزینه بیشتری که زبان آموز می پردازد، انتظار دارد که در مسیر مستقیم تر و سریعتری قرار بگیرد و معمولا عجله هم دارد.

این کتاب هم به مدرس راهکار خوب در تدریس ارایه می دهد و هم مطالب مناسبی در اختیار زبان آموز می گذارد. برخی کتب مثل Top Notch برای مدرس خیلی جای مانور نگذاشته و مطالب خود را به استاد و زبان آموز دیکته کرده است ولی این ویژگی در اینترچنج مشاهده نمی شود. 

توصیه خوب

علی رغم خوب بودن این کتاب، باز نباید اینطور تصور شود که بعد از هر درس تمام مطالب را یادگرفته اید یا این طور برداشت کنیم که تمام انگلیسی در این 4 جلد خلاصه شده است. در واقع بهتر بگوییم این 4 کتاب نمایندگان دنیای زبان انگلیسی هستند. در کنار مطالعه این کتاب، مطالعه یک یا نهایت 2 کتاب دیگر لازم است. یک کتاب برای لغت و دیگری برای بهبود ریدنیگ و لیستینگ.

 Oxford Word Skills

به هر حال، دوستانی که تصمیم دارند در بلند مدت برای آزمونهای آیلتس یا تافل آماده شوند کتاب اینترچنج یکی از بهترین کتابهاست. 

معرفی نویسنده اصلی کتاب پروفسور جک سی ریچاردز از Interchange 4th Edition در یوتیوب

معرفی نویسنده اصلی کتاب پروفسور جک سی ریچاردز از Interchange 4th Edition در آپارات

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *