مقالات

مزایای آموزش آنلاین زبانهای خارجی

مزایای آموزش آنلاین

مزایای کلاس آنلاین

مزایای آموزش زبانهای خارجی

امروزه گسترش ارتباطات بین انسانها در تجارت، تبادلات فرهنگی و آموزش شکل دیگری به خود گرفته است به طوریکه نیاز به آموزش آنلاین زبان های خارجی بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد.

در سالهای اخیر کلاس های فیزیکی/حضوری و کتابهای آموزشی متعددی با روش تدریس مختلف ظهور کردند. اپلیکیش های مختلفی هم برای آموزش مهارتها و زیر مهارتهای مختلف زبان به بازار وارد شدند. همچنین نوع جدیدی از آموزش آنلاین وارد میدان شد: تدریس آنلاین زبان های خارجی. به دلیل نبود زیر ساختهای لازم، در ابتدا کلاسهای آنلاین چندان موفق ظاهر نشدند. دلیل این عدم موفقیت، استفاده از تکنولوژی هایی بود که با بستر مخابراتی و اینترنتی ایران سازگار نبودند. پوشش اینترنت پر سرعت همه جا یکسان نبود و اپلیکیشنهایی مثل واتساپ و ایمو … پاسخگوی این نیاز نبودند و نیستند چون کلاس نیاز به بستری کلاسیک با امکاناتی از پیش تعیین شده دارد، مثل وایت بود، ماژیک، تبادل صوت تصویر و به اشتراک گذاری فایل های صوتی و تصویری.

در راستای شکل گیری کلاسهای آنلاین، اساتیدی هم وارد عرصه تدریس کلاس خصوصی آنلاین شدند و تلاش کردند هر چه بیشتر به مهارتهای تدریس دیجیتالی خود بیفزایند.

مزیتهای یک کلاس آنلاین

امروزه مشکلات به حداقل رسیده و کلاسهای آنلاین مجهزتر از قبل عمل می کنند.  این مقاله به مزیت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی اشاره می کند: 

 

مزیت اول: حذف رفت و آمد فیزیکی

این روزها آمد و رفت در برخی از شهرها بسیار سخت و هزینه بر شده است. این هزینه فقط شامل هزینه های مالی و حمل و نقل نمی شود. بلکه ما از زمان، اعصاب و روان، و ریه های خود نیز هزینه می کنیم تا در لابلای دود و غبار خود را به کلاس زبان خود برسانیم. یک کلاس آنلاین می تواند در هر بار می تواند یک ساعت زمان برای زبان آموز بخرد.

 

مزیت دوم: ایجاد زمینه تخفیف

این رفت و آمد در واقع برای استاد هم حذف می گردد و زمینه برای کاهش قیمت کلاس فراهم می شود. در حالیکه هزینه کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی در حال افزایش است، افزایش هزینه در کلاس های آنلاین می تواند نرخ رشد کند تری داشته باشد.

 

مزیت سوم: کمک به سبز ماندن جنگل ها

با کاهش رفت و آمدهای درون شهری و استفاده از کلاس های آنلاین کمک شایانی به ریه های زمین می کند تا سالم تر بمانند. البته کتابهای دیجیتالی نیز از ثمره این نوع تغییر مسیر آموزشی است.

برای مثال، زبان آموزان برای بخشهای Speaking آیلتس یعنی Part 1, Part2, Part3 و Writing Task 2 و اصطلاحات رایج انگلیسی دیگر نیاز به خرید کتابی ندارند. این روند خودکفایی در بخش English Course Material که مطالب کلاسهای مکالمه در آن قرار دارد  درحال اجرا است.

 

مزیت چهارم: محصولات رایگان

یک وب سایت خوب همیشه برای کاربران/زبان آموزان خود محصولاتی رایگان یا با قیمتی مناسب عرضه می کند. کلاسهای ضبط شده هم می توانند به طور رایگان در اختیار غایبین جلسات قرار بگیریند.

 

مزیت پنجم: حصول اطمینان از انتخاب استاد

از روال معمول کلاسهای آنلاین این است که دانشجو می تواند تقاضای یک جلسه بازدید از کلاس را داشته باشد. این جلسه می تواند به صورت خصوصی یا در کلاس با سایر دانشجوها باشد. جلسات رایگان می توانند اطلاعات خوبی از قبیل روش تدریس استاد، نقشه راه کلاس و رضایت سایرین از کلاس  به متقاضی کلاس بدهد. به هر حال بخشی از آموزش به خلق و خوی دانشجو و عادتهای مطالعاتی وی بر میگردد. ممکن است فردی در همان جلسه اول مطمئن شود این کلاس مناسب او نیست و در کل ادامه ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *