سبد خرید 0

Academic Vocabulary

آشنایی با  کتاب یادگیری لغت Academic Vocabulary

یک کتاب جذاب  و سطح بالا برای  vocab و Reading

اگه کسی در آیلتس نمره بالای 7 بخواهد و این کتاب از دستش در رفته باشه میشه گفت سرش کلاه رفته. کتابی برای سطح Upper-intermediate به بالا.

 

تعداد جلد 1
انتشارات Pearson
سال 2013
نویسندگان Amy E. Olsen
صفحات 182

مطالب کتاب

27 درس کاملا به درد بخور  در زمینه های مختلف علوم و موضوعات درسی از جمله تاریخ، انشاء، ریاضیات، جغرافی، زبانهای خارجی…. در هر درس یک متن جالب و  خواندنی گنجانده شده و لغات دشوار متن هم درشت تر مشخص شده اند. این درشتی حکایت از این دارد که در تمرینهای درس از آنها استفاده  خواهد شد.

پنج بخش مرور با عنوان Review بعد از هر 4 یا 5 درس یکبار جز صفحات این کتاب هستند که مروری بر دروس پیشین دارند.

البته به نظر من چنانچه متون اصلی این کتاب دارای فایل صوتی هم بودند به غنای بیشتر کتاب کمک می کرد ولی فقدان آن هم چیزی از خوب بودن کتاب کم نمی کند.

 

عناوین دروس عبارتند از:

بهترین کتاب لغت

چه افرادی باید از این کتاب استفاده کنند؟

در حقیقت کسی که از این کتاب استفاده می کند فردی است که از دانش زبانی بالایی برخوردار است و به احتمال زیاد یا مدرک آیلتس خود را با نمره بالای 6.5 گرفته یا در آستانه شرکت در آزمون است.

توصیه می کنم آیلتس آموزانی که 10 روز تا زمان آزمون فرصت دارند حتما این کتاب را مطالعه کنند.

به درد چه افرادی نمی خورد؟

با توجه به سنگین بودن متون کتاب و تمرینها مطالعه آن به زبان آموزانی که سطح انگلیسیشان زیر intermediate است اصلا توصیه نمی شود.

توصیه خوب

چنانچه آیلتس آموز هستید مطالعه این کتاب را حدود 10 روز تا 2 هفته قبل از آزمون شروع کنید. اگر به مطالعه زبان علاقه مند باشید متوجه می شوید که این کتاب خسته کننده نیست.

 

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید